środa, 3 lipca 2013

Dzień 2 plan - Ogrodzieniec.

Przygotowania idą pełną parą. Wczoraj poznawaliśmy właściwości skał wapiennych, bo jak wiadomo drugi dzień naszej wyprawy spędzimy w Jurze Krakowsko - Częstochowskiej. 
A i Kuba chciał dowiedzieć się więcej o minerałach.

Wybieranie okazów do badań, było ciekawym doświadczeniem społecznym. Dzieci miały podzielić się w pary co nie okazało się prostą sprawą.


A potem przystąpiono do badań własnych

ważenie


mierzenie
 

 

 drapanie powierzchni


 lupo - obserwacja ;)stanowiska badawcze


Rozwiązanie zagadki. 
Wystarczy skałę wapienną włożyć do pojemnika z octem i zaczyna "bąbelkować"


A w trakcie naszych badań korzystaliśmy z kart pracy STĄD

A tu bardzo ciekawa prezentacja o zamku Ogrodzieniec w języku angielskim :)

7 komentarzy:

 1. dobre przygotowanie to podstawa :) Wyprawa sama w sobie jest niesamowita a jeszcze te zajęcia przygotowawcze...rewelacja!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chcemy się dobrze przygotować coby nie tracić czasu na poszukiwanie informacji na miejscu. W tamtym roku w Pieninach ta metoda się sprawdziła i błogo nam si wypoczywało ...aktywnie znaczy :))

   Usuń
 2. Oj lasche! Czytałam o Waszej podróży od początku, ale nie komentowałam bo czekałam aż będę miała chwilę napisać "na spokojnie". Dziś już wiem, że to nie nastąpi na pewno przed końcem Waszej podróży, więc na szybko powtarzam to co pisałam po urodzinach Kuby: "podziwiam to, że Wam się chce!" Serio! "Zmarnować" urlop na tak męczącą wycieczkę - niesamowite! Trzymam kciuki za Waszą wyprawę, książkę i W OGÓLE! Chłopaki mają szczęście, że mają takich rodziców. Powodzenia ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Magda to chyba dobra charakterystyka naszej rodziny :)) Po prostu wiele rzeczy się na chce razem robić :) My mamy ogromne szczęście, że mamy takie fajne dzieci. BO kto by wymyślił takie fajne wakacje, no kto ? :)

   Usuń
 3. Przesyłamy buziaki i trzymamy kciuki. Nieustająco:*

  OdpowiedzUsuń
 4. my już wróciliśmy z naszej wyprawy siedmiodniowej z dziećmi - udało się! Udało się dzięki ludziom, których poznałam dzięki blogowi. Wszystkiego dobrego dla Was!

  OdpowiedzUsuń